Automatyka i napędy do bram
Napęd METRO do bramy
Klientom, którzy poszukują harmonijnego połączenia niezawodności i świetnego wyglądu, proponujemy Metro – napęd nowej generacji, który można wykorzystać w bramach garażowych różnego typu. Doskonale sprawdzi się jako:
- napęd do bramy dwuskrzydłowej,
- napęd do bramy uchylnej,
- napęd do bramy przesuwnej.
Automatyczne napęd Metro powstał dzięki kooperacji marki Wiśniowski oraz Somfy, czyli światowego lidera z zakresu automatyki i rozwiązań inteligentnego sterowania elektroniką domową. Efektem tej współpracy są bardzo wysokie parametry techniczne zamknięte w estetycznej, niewielkiej obudowie.
Napędy do bram – komfort i bezpieczeństwo
Zastosowanie napędu do bramy garażowej pozwala zwiększyć komfort codziennych czynności – aby wjechać do garażu, nie trzeba wysiadać z samochodu, a operowanie bramą jest możliwe bez używania siły fizycznej. Nowe technologie pozwalają na tworzenia bardzo funkcjonalnych, bezpiecznych napędów o zminiaturyzowanych komponentach.
Zautomatyzowane bramy garażowe są wyposażone w mechanizmy zabezpieczające przed niekontrolowanym opadnięciem skrzydła lub przytrzaśnięciem palców. Bramy automatyczne można także otwierać ręcznie, co jest ważne w przypadku braku zasilania lub awarii.
Napędy do bram – najważniejsze funkcjonalności
Napęd do bram garażowych Metro jest łatwy w programowaniu, dzięki zastosowaniu praktycznego wyświetlacza LCD. Bezpieczeństwo gwarantuje technologia amperometrycznego wykrywania przeszkód, która po zetknięciu czoła bramy z przeszkodą zatrzymuje je i cofa do bezpiecznej pozycji. Pozostałe, warte uwagi funkcjonalności, to również:
- Obsługa drogi radiowej RTS – zastosowanie tej technologii pozwala na bezinwazyjny montaż (bez konieczności rozkuwania ściany). Parametry pracy można wygodnie skonfigurować, korzystając z intuicyjnego wyświetlacza.
- Szyna z systemem wygłuszającym, gwarantująca płynną i cichą pracę, co ma szczególne znacznie w garażach przylegających do bryły budynku.
- Możliwość podłączenia fotokomórek dla jeszcze większej ochrony (wykrywanie przeszkód podczas otwierania lub zamykania bramy).
- Możliwość podłączenia wielu dodatkowych elementów zwiększających bezpieczeństwo i wygodę obsługi, takich jak akumulator awaryjnego zasilania, dodatkowe oświetlenie, syrena alarmowej czy mechaniczna blokada bramy w pozycji zamkniętej.
Naszym klientom we Wrocławiu i okolicach oferujemy napędy do bram o różnej mechanice działania, w tym do bram segmentowych, bram przesuwnych, bram uchylnych i bram dwuskrzydłowych. W przypadku zainteresowania ofertą napędów do bram, skontaktuj się z nami – doradzimy wybór najlepszego rozwiązania.
Przeczytaj więcej: Jak działają inteligentne napędy do bram?
Zapytaj o ofertę napędów do bram
Napędy do bram - formularz
Automatyka do bram garażowych z montażem Wrocław
Napędem wykorzystywanym w przypadku bram garażowych są siłowniki z wbudowaną centralą sterującą, dzięki którym możliwe jest jej automatyczne otwieranie i zamykanie. Napędy są sprzedawane w pełnych zestawach łącznie z akcesoriami takimi jak sterowanie radiowe, czyli odbiornik i piloty oraz szynę z łańcuchem lub paskiem. Ze względu na narażenie tych produktów na intensywną eksploatację są one wykonywane z mocnych materiałów, które nawet przy codziennym użytkowaniu będą w stanie przetrwać w dobrym stanie i w pełnej sprawności przez wiele lat.
Obecnie popularne stają się również nowoczesne rozwiązania na przykład stosowane, są moduły GSM, dzięki którym możliwe jest otwarcie bramy na przykład poprzez wysłanie SMS-a. Napędy stosowane w bramach garażowych są zasilane napięciem 240 V. Ponadto są one zawsze wyposażone w możliwości awaryjnego blokowania, które jest wyjątkowo ważne i istotne w momencie kiedy nastąpi przerwa w dostawie prądu lub wystąpi inna usterka uniemożliwiająca standardowe wykorzystanie automatyki. Ważnym parametrem przy wyborze bramy staje się więc coraz częściej deklarowany przez producenta spoczynkowy pobór mocy określający ilość energii pobieranej przez urządzenie w spoczynku. Warto, by ten był jak najmniejszy i już dziś producenci starają się, by ich bramy gwarantowały oczekiwaną przez klientów ekonomię pracy.
Rodzaj napędu jest dopierany przede wszystkim ze względu na ciężar i rozmiary danej bramy oraz sposób jej pracy. W przypadku wykorzystania bramy segmentowej i uchylnej montuje się napęd posiadający szynę z paskiem lub łańcuchem. Dostępne na rynku siłowniki mogą oferować różne prędkości pracy w zależności od wagi, rozmiarów i możliwości danej bramy. Nowoczesna automatyka do bram pozwala osiągać prędkość otwierania bramy rzędu 260 mm/s nie wpływając przy tym na głośniejszą pracę czy większe ryzyko usterki napędu. Jedyne, o czym należy pamiętać to, że w przypadku większości siłowników parametry te podane są w dość dużych widełkach, a ostateczna prędkość zależy od indywidualnych ograniczeń i oporów stojących na drodze zamykającej się bramy.
Aby w odpowiedni sposób dobrać napęd do bramy, musimy zwrócić uwagę na prędkość przesuwu. Najbardziej znaną prędkością, jest 12cm na sekundę. Oprócz prędkości musimy mieć na uwadze siłę ciągnięcia, która uśredniając, wynosi od 400 do 500 N. Równie ważnym czynnikiem jest temperatura, pod jaką działa napęd. Optymalna temperatura mieści się w przedziale między -20°C do +55°C.